1501. Tennbord

Object description
BRICKBORD med tennbricka, 1800-talets mitt, sannolikt Sverige, benställning i mahogny, kortsidor med utdragbara skivor, höjd 76, 104 x 72 cm
PROVENIENS: Näsby Herrgård, Södermanland