1502. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete

Object description
KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, skiva av kolmårdsmarmor märkt a tergo med text "grevesmühl No 3" (Grevesmühl, möbelhandlare och grosshandlare i Stockholm 1774-1801), höjd 80, 94 x 46 cm; smärre dekorskador och lagningar

Export prohibition

Changes