1503. KONSOLBORD, Karl Johan, dekor delvis träskuren

Object description
KONSOLBORD, Karl Johan, dekor delvis träskuren och gjuten i pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, skiva av vit marmor, marmorerad fotplatta, höjd 83, 88 x 45 cm, slitage, smärre skador