1508. BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med

Object description
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med valnöt, jakaranda och alm, förgyllda beslag, skiva av kalksten, höjd 82, 119 x 62 cm; fanerskador och lagningar, skivan lagad, två senare lås