1515. BYRÅ, Louis XVI, Italien, fanerad med jakaranda

Object description
BYRÅ, Louis XVI, Italien, fanerad med jakaranda och valnöt med flera träslag, bronsbeslag, höjd 89 cm, 124 x 58 cm; renoverad och kompletterad, ett lås saknas, mindre fanerskador
PROVENIENS: Familjen Gibson, Jonsereds herrgård, Göteborg