1516. SKRIVBORD, Louis XVI, Italien, valnötsfanerat

Object description
SKRIVBORD, Louis XVI, Italien, valnötsfanerat med flera träslag, skinnklädd skiva, bronsbeslag, höjd 78, 121 x 67 cm; skador och lagningar, senare lås