1546. BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, bemålad

Object description
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, bemålad i valnötsimitation, marmorerad träskiva, bronsbeslag, höjd 81, 98 x 58 cm; smärre skador, lagningar och kompletteringar, maskskador, ett lås medföljer
PROVENIENS: Antikhandlare Bengt Janssons samling

Export prohibition

Changes