1555. SIDEBOARD, Louis XVI-stil, Frankrike,1800-tal

Object description
SIDEBOARD, Louis XVI-stil, Frankrike,1800-tal, fanerat med mahogny, förgyllda mässingsbeslag, skiva av vit marmor, höjd 116, 208 x 58 cm; slitage, smärre torrsprickor
PROVENIENS: Nobelpristagaren i medicin 1984, professor Sune Bergström (1916 - 2004), Stockholm