1576. FÅTÖLJ, parisarbete i Louis XV, av Pere Gourdin

Object description
FÅTÖLJ, parisarbete i Louis XV, av Pere Gourdin Jean (mästare i Paris 1737 - 63), signerad PERE GOURDIN, träskuren och bonad valnöt; skador och lagningar, maskskador