1883. ALF WALLANDER, 1862-1914, Solnedgång - Dalarö

Object description
ALF WALLANDER
1862-1914
Solnedgång - Dalarö
Signerad Alf Wallander. Olja på pannå, 22 x 16 cm.
PROVENIENS: Nordén Auktioner, Stockholm, våren 1995, auktion nr 17, nr 146