1895. JOHAN ERICSON, 1849-1925, Flodlandskap, Signerad

Object description
JOHAN ERICSON
1849-1925
Flodlandskap
Signerad och daterad Joh. Ericson 1891. Olja på duk, 65,5 x 81 cm.
PROVENIENS: Fritzes Hovbokhandel, Stockholm