1930. AXEL TÖRNEMAN, 1880-1925, Från Venedig, Signerad

Object description
AXEL TÖRNEMAN
1880-1925
Från Venedig
Signerad Törneman. Olja på duk, 59 x 50 cm.
Utförd 1912
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägarens moster på Linköpings museum, 8 mars 1973