1078. Stolar, 12 stycken, gustavianska stockholmsarbeten

Object description
STOLAR, 12 stycken, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt med rosor och blad, hörnfleuroner, svängd frontsarger med blomdekor, avsmalnande kannelerade ben, bemålade; smärre skador, förstärkningar, lagningar, med individuella variationer