2116. Bruno Liljefors, Räv och stövare

Object description
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Räv och stövare
Signerad och daterad Bruno Liljefors 1917. Olja på duk, 70 x 100 cm.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Internationella, våren 1993, katalognr 5413