2074. Anders Zorn, Spanjorska med solfjäder

Object description
ANDERS ZORN
1860-1920
Spanjorska med solfjäder
Signerad Zorn. Akvarell och täckvitt på papper, 25,5 x 19 cm.
Utförd 1885

PROVENIENS
Svensk privatsamling