1087. Kolonnskåp, stockholmsarbeten i Karl Johan

Object description
KOLONNSKÅP, två snarlika, stockholmsarbeten i Karl Johan, Daniel Sehfboms art, fanerade med mahogny, beslag av mässing, rak form med krönande profilerade listverk, inredning av hyllor, nyckel medföljer, höjd 196 respektive 195, 57 x 45 respektive 55 x 45 cm; skador, lagningar