1129. Skulptur, 1800-tal

Object description
SKULPTUR, Italien 1800-tal, tre gracer med blomstergirlang, alabaster, höjd 40 cm; smärre sprickor

PROVENIENS:
Enligt uppgift sångerskan Zarah Leander (1907-1981), Lönö herrgård, Häradshammars socken, Östergötlands län