536. BROR HJORTH, 1894-1968, Sittande modell

Droit de suite

Object description
BROR HJORTH
1894-1968
Sittande modell
Signerad Bror Hjorth. Blyerts på papper, 32 x 20 cm.
PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären