537. BROR HJORTH, 1894-1968, Till Uplands spelmän

Droit de suite

Object description
BROR HJORTH
1894-1968
Till Uplands spelmän
Signerad och daterad Bror Hjorth sommaren 1944 Björklinge. Plakett med spelmän i relief, patinerad brons, diameter 17,5 cm.
Gjutarmärkt Herman Bergman fud.