546. BROR HJORTH, 1894-1968, Utsikt över staden

Droit de suite

Object description
BROR HJORTH
1894-1968
Utsikt över staden
Signerad Bror Hjorth. Blyerts på papper, 15 x 21,5 cm.
PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären