4. Josef Frank, stolar 6 st., Svenskt Tenn

Object description
JOSEF FRANK, stolar, 6 st., Svenskt Tenn, modellnummer 1165, mahogny, ryggen med rotting, stoppad sits klädd i tagel, delvis märkta Josef Frank SVENSKT TENN, höjd 86 cm; smärre slitage, mindre skador på rottingen