11. Josef Frank, a coffee table, Svenskt Tenn

Object description
JOSEF FRANK, soffbord, Svenskt Tenn, Stockholm 1950-60-tal, modellnummer 1028, ben i valnöt, skivan fanerad i valnötsrot med ljus intarsiabård i buxbom, höjd 58, diameter 110 cm; smärre slitage