211. Otto G Carlsund, Stilleben

Droit de suite

Object description
OTTO G CARLSUND
1897-1948
Stilleben
Signerad och daterad på passe partout Otto G. Carlsund III. 34. Akvarell på papper, bildyta 23 x 31 cm.

UTSTÄLLD
Otto G Carlsund, Liljevalchs Konsthall, 2007
Otto G Carlsund, Norrköpings Konstmuseum, 2008