217. Vera Nilsson, Jag vill inte vara klädd i trasgrann

Droit de suite

Object description
VERA NILSSON
1888-1979
Jag vill inte vara klädd i trasgranna kläder
Signerad VN. Olja på smörpapper fäst på pannå, 33,5 x 43 cm