221. Agda Holst, Stilleben med telegram

Droit de suite

Object description
AGDA HOLST
1886-1976
Stilleben med telegram
Signerad och daterad Agda Holst 1933. Olja på duk, 43 x 37 cm

Enligt etikett; Gåva av Agda Holst till Konstnärsklubbens 5-årskommitté