223. Carl Kylberg, Soluppgång

Droit de suite

Object description
CARL KYLBERG
1878-1952
Soluppgång
Signerad på baksidan CK. Olja på duk, 46,5 x 57 cm.

PROVENIENS
Musikern Sture "Stubben" Kallin, Carl Kylbergs svärson

Changes
PROVENIENS: Musikern Sture "Stubben" Kallin, Carl Kylbergs svärson