229. Endre Nemes, Fågelmonument

Droit de suite

Object description
ENDRE NEMES
1909-1985
Fågelmonument
Signerad och daterad på baksidan Endre Nemes 1958. Olja på duk, 92 x 73 cm.
På baksidan märkt M451

PROVENIENS:
Galerie Bel'Art, Stockholm