233. Max Walter Svanberg, Kisses and flames

Droit de suite

Object description
MAX WALTER SVANBERG
1912-1994
Kisses and flames
Signerad och daterad Max Walters -61. Gouache på papper, 46 x 38 cm

PROVENIENS
Eje Högestätt, Lund

UTSTÄLLD
Biennial of Sao Paulo
Malmö Museum