254. Einar Jolin, Stilleben med blommor och äpple

Droit de suite

Object description
EINAR JOLIN
1890-1976
Stilleben med blommor och äpple
Signerad och daterad Jolin 1968. Olja på duk, 41 x 33 cm.

PROVENIENS
Gåva av konstnären till nuvarande ägares föräldrar