268. Paul Delvaux, Les Rivales

Droit de suite

Object description
PAUL DELVAUX
Belgien 1897-1994
Les Rivales
Färglitografi, 1966, på Arches papper. Signerad och numrerad P Delvaux 12/75. I 65 x 50,5 cm.

PROVENIENS
Galleri Östermalm, Stockholm

LITTERATUR
Mira Jacob: Paul Delvaux Graphic Work, Rizzoli New York 1976, katalognr 5 (The Rivals)