269. Zao Wou-Ki, La Cathédrale

Droit de suite

Object description
ZAO WOU-KI
Kina/Frankrike 1921-2013
La Cathédrale
Färglitografi, signerad och numrerad Zao Wou-Ki 25/50. Tryckt på BFK Rives papper. Editerad av La Hune, Paris.
I. 33 x 48,8 cm S. 38,5 x 56 cm
Colour lithograph, 1952, signed and numbered. Mat stained, minor foxing, otherwise in good condition..
LITTERATUR: Rivière 75