270. Pablo Picasso, Tête de Jeune Garçon

Droit de suite

Object description
PABLO PICASSO
Spanien/Frankrike 1881-1973
Tête de Jeune Garçon
Litografi/Arches. Signerad Picasso, numrerad 47/50, daterad i plåten 7.11.45. I. 29 x 23 cm, S. 44 x 33 cm.
LITTERATUR: Bloch 378; Mourlot 8