283. Friedrich Schroeder-Sonnenstern, Die Frau ohne Ko

Droit de suite

Object description
FRIEDRICH SCHROEDER-SONNENSTERN
Tyskland 1892-1982
Die Frau ohne Kopf
Signerad och daterad F. S. Sonnerstern 1961. Färgkrita på pannå av papp, 72,5 x 51 cm.