288. Georg Baselitz, Die Falle

Droit de suite

Object description
GEORG BASELITZ
Tyskland, född 1938
Die Falle
Signerad och numrerad Georg Baselitz 19/24, träsnitt med handkolorering, 90 x 66 cm.
Utförd 2008

PROVENIENS
Galleri Bo Bjergaard, Köpenhamn