274. Sven X:et Erixson, Trädgård

Droit de suite

Object description
SVEN X:ET ERIXSON
1899-1970
Trädgård
Signerad och daterad Sven Erixson -31. Olja på duk, 51 x 60 cm.

UTSTÄLLD
X:et i Tumba, Stockholms Stadsmuseum, 1995