281. Liss Eriksson, Läsande flicka

Droit de suite

Object description
LISS ERIKSSON
1919-2000
Läsande flicka
Monogramsignerad LE, numrerad III/III. Patinerad brons, höjd 45 cm, 21 x 30 cm.