283. Staffan Hallström, Landskap med flagga

Droit de suite

Object description
STAFFAN HALLSTRÖM
1914-1976
Landskap med flagga
Signerad och daterad SH -61 och på baksidan signerad och daterad Staffan Hallström 1961. Olja på duk, 73 x 81 cm.

UTSTÄLLD
Utställning 253 Konstakademien, Gummesons Konstgalleri, Stockholm, 1961, katalognr 61.