344. Sivert Lindblom, Nike

Droit de suite

Object description
SIVERT LINDBLOM
född 1931
Nike
Signerad SL, daterad 1962 och numrerad 4/5, gjutarmärkt H Bergman, cire perdue. Mörkpatinerad brons, höjd 45,5 cm

PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären 6 dec 1993.