381. Marc Chagall, Le Bouquet de Paris

Droit de suite

Object description
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le Bouquet de Paris
Färglitografi, 1971, signerad och numrerad Marc Chagall 5/50. Tryckt på Arches-papper.
S. 65 x 50 cm
Lithograph in colors

LITTERATUR
Mourlot 632