384. Marc Chagall, Le soleil de l'atelier

Droit de suite

Object description
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le soleil de l'atelier
Färglitografi, 1971, signerad och numrerad Marc Chagall 5/50.
Lithograph in colors
I. 46,8 x 35,7 cm, S. 65 x 50 cm

LITTERATUR
Mourlot 638