407. Tomasz Tatarczyk, Eldarna

Droit de suite

Object description
TOMASZ TATARCZYK
Polen 1947-2010
Eldarna
Signerad och daterad Tatarczyk 1990. Blandteknik på papper, 73 x 102 cm.

PROVENIENS
Inköpt på Galleri Art On i Halmstad

Changes
Konstverkets titel är "Eldarna".