530. Michael Manke, Landforms

Object description
MICHAEL MAHNKE
USA, född 1966
Landforms
Signerad och daterad på baksidan Michael Mahnke 2007. Olja och akryl på duk, 122 x 91 cm.
Signed and dated. Oil and acrylic on canvas.

PROVENIENS
Galerie Bel'Art, Stockholm
Privat samling, Stockholm

UTSTÄLLD
Michael Mahnke - New paintings, Galerie Bel'Art, Stockholm 2007