532. Olga Costa, Tata Chipe - Pre-Columbian Woman

Droit de suite

Object description
OLGA COSTA
Tyskland/Mexiko 1913-1993
Tata Chipe - Pre-Columbian Woman
Signerad och daterad Olga Costa- 65. Olja på pannå, 60 x 50 cm

PROVENIENS
Inköpt på Gallery Inez Amor, Mexico City på 1970-talet