535. Robert Rauschenberg, Ringer (ur Hoarfrost edition)

Object description
ROBERT RAUSCHENBERG
USA 1928-2008
Ringer (Hoarfrost edition), 1974
Offset litografi och screenprint på collage av papper, tyg, silke och satin, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg 74, 7/31, bildyta 175 x 89 cm.

Gemini G.E.L., Los Angeles