12. Axel Einar Hjorth, barskåp, Swedish Grace

Object description
AXEL EINAR HJORT, barskåp, Swedish Grace, 1920-tal, bonad björk med svärtade detaljer, lådor och skåpsdörrar med träskuren dekor, höjd 129, 125 x 35 cm; mindre slitage, nyckel saknas