514. Marc Chagall, Le rêve de Paris

Droit de suite

Object description
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le rêve de Paris
Färglitografi, 1969-1970, signerad och numrerad Marc Chagall 13/75.
Lithograph in colors
I. 89 x 67 cm

LITTERATUR
Mourlot 600

PROVENIENS
Bukowski auktioner, hösten 1999, katalognummer 480