13. Ivar Callmander, karmstolar, 1 par

Object description
IVAR GÖSTA CALLMANDER, karmstolar, 1 par, formgivna på 1930-talet, stomme i svartlackerat stålrör, rygg och sits i svart konstläder, höjd 83, sitthöjd 44 cm; klädseln med skador