18. Nordiska Kompaniet, blombord 1930-tal

Object description
NORDISKA KOMPANIET, blombord, 1930-tal, modellen från 1939, rödbok med skiva i råglas, märkt med metallbricka NK R 42849- C Möb, höjd 45, 92 x 29,5 cm; skivan med nagg

HISTORIK
Nordiska Kompaniets arkiv Bord B 640 från 1939