7. Tommaso Buzzi, tillskriven, pall, Italien

Object description
TOMMASO BUZZI, tillskriven, pall, Italien 1930-tal, jakaranda samt svartlackerad, beslag samt fothylsor i mässing, höjd 52, 102 x 39 cm; mindre slitage