1. Olle Baertling

Droit de suite

Object description
OLLE BAERTLING
1911-1981
Ira
Färgserigrafi, 1958, signerad och numrerad Baertling 76/100.
I. 74 x 38 cm S. 77,5 x 41,5 cm
Gulnad på baksida och i marginaler.
PROVENIENS: Rose Fried Gallery, New York
Privat samling, New York